Mida hea raamatupidaja soovib, et tema kliendid teaksid

Uurisime meie raamatupidajatelt, mida nad 15-aastase kogemuse põhjal tahaksid, et meie kliendid teaksid. Mis aitaks raamatupidajatel teha oma tööd veelgi paremini, mis omakorda tooks kaasa selle, et kliendid saaksid kindlustatult parimat teenust.

Kirja sai neli järgmist mõttetera:

1. Algdokumendid on kõige alus

Raamatupidaja jaoks on kõik kliendi algdokumendid, ehk arved, tšekid, lepingud, kuluaruanded, pangaväljavõtted jne sama väärtuslikud nagu elavale hingele hapnik. Ilma nendeta ei saa korrektset raamatupidamist teostada. Kui elav organism õigel ajal hapnikku ei saa, siis võib tekkida vajadus elustamise järele. Sama lugu on ka ettevõtlusega – hilisem raamatupidamise korrigeerimine nõuab palju asjatuid ressursse. Kui raamatupidamises ei kajastata igakuiseilt kõiki dokumente, võib pilt ettevõttest olla kallutatud ja heade majandusotsuste tegemine on raskendatud.

2. Mõtle aastaaruandele sama aasta novembris-detsembris

Majandusaasta lõppeb detsembris (enamikul firmadel). Kuigi aastaaruande koostamisega on aega järgmise aasta juuni lõpuni, on just november-detsember õige aeg, et koos raamatupidajaga vaadata üle aasta majandusnäitajad, arutada maksude küsimust, teha vajalikud plaanid ja korrigeerimised. Ikka selleks, et ennetada soovimatut olukorda. Järgmise aasta juunis on väga raske teha korrektseid muudatusi eelmise aastate andmetes.

3. Raamatupidamine põhineb süsteemil

Raamatupidamine on käsitöö, mis põhineb süsteemil, valemitel ja reeglitel ning selle teostamiseks kasutab raamatupidaja tänapäeval digitehnoloogiate abi. Raamatupidaja lähtub dokumentidest, mis talle edastatakse ja siinkohal ta loovust ei kasuta. Kui aga dokumentides toodud numbrid on programmi sisestatud ja neist moodustuvad finantsandmed, siis on nende põhjal võimalik nii mõndagi järeldada, mida hea raamatupidaja meelsasti ka teeb. Muidugi, kui klient seda soovib.

4. Julge küsimusi küsida

Raamatupidaja on tänulik, kui tema klient tahab asjadest aru saada ja küsib küsimusi. See aitab raamatupidajal olla efektiivsem ja pakkuda oma kliendile kõige paremini sobivat teenust ning anda asjakohast finantsnõu. Mida paremini läheb meie klientidel, seda helgem on meie ühine tulevik.

Artikli kirjutasid:

Piret Metsis, Tiina Ennulo ja Mari-Eva Ahja

Wisecounter OÜ pakub raamatupidamisteenuseid ning koolitus- ja konsultatsiooniteenuseid. Aitame lisaks Eestile alustada äritegevust ka Soome, Rootsi ja Läti turgudel.

Saatke meile päring või kirjutage e-mail info@wisecounter.ee ja võtame teiega esimesel võimalusel ühendust.  

Loe ka sarnased artiklid:


Võtke meiega ühendust ja tulge konsultatsioonile! Meie juures on esimene konsultatsioon tasuta. Räägime lähemalt, kas ja kuidas saame Teile kasulikud olla.